Ανακοινώσεις

Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Πολυτεχνείου Κρήτης

Πρόγραμμα Παρουσίασης Ερευνητικών και Διπλωματικών Εργασιών 7/6/2017

1.Ονομα φοιτητή/τριας:   ΣΙΔΕΡΗ  ΧΡΙΣΤΙΝΑ-ΕΛΕΝΗ
Θέμα: ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΗΣ  ΕΡΓΑΣΙΑΣ: «Επαναπροσδιορίζοντας την σχέση της πόλης με την θάλασσα. Σχεδιασμός παραλιακού μετώπου της Κορίνθου»
Τριμελής εξεταστική επιτροπή : Α.Τζομπανάκης(επιβλέπων  )Δ.Χατζησάββα ,Ν.Σκουτέλης
Ώρα εξέτασης: 10.00 π.μ Σχεδιαστήριο 2ου έτους

2. Ονομα φοιτητή/τριας: ΡΑΦΑΕΛΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΝΙΚΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΒΥΘΟΥΛΚΑ ΜΥΡΤΩ
Θέμα: ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΗΣ  ΕΡΓΑΣΙΑΣ: «Μετασχηματίζοντας Βιομηχανικές Γειτονιές. Ο ρόλος των αναπλάσεων»
Τριμελής εξεταστική επιτροπή:  Δ.Διμέλλη (επιβλέπουσα) ,Π.Καραμανέα ,Π.Παρθένιος
Ώρα εξέτασης: 10.00 πμ  σχεδιαστήριο  4ου έτους

3. Ονομα φοιτητή/τριας ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΒΙΤΩΡΑΚΗΣ  ΚΑΡΟΛΟΣ ΡΑΑΤ
Θέμα: ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ: «Παλιμψήστου διάλογοι. Επαναδιατυπώσεις στον δημόσιο χώρο των Aέρηδων»
Τριμελής εξεταστική επιτροπή: Ν.Σκουτέλης, Α.Τζομπανάκης (επιβλέποντες)  Α.Κωτσάκη,Π.Καραμανέα
Ώρα εξέτασης: 11.00 πμ Σχεδιαστήριο 2ου έτους


4. Ονομα φοιτητή/τριας: ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΒΛΑΖΑΚΗ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΓΟΥΛΙΑΝΟΥ
Θέμα: ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΗΣ  ΕΡΓΑΣΙΑΣ: «Από την Βιομηχανία στην εγκατάλειψη και από την εγκατάλειψη στην αναζωογόνηση σε Ευρώπη και Ελλάδα.»
Τριμελής εξεταστική επιτροπή: Δ.Διμέλλη (επιβλέπουσα) Κ.ΑΟυγγρίνης,Δ.Χατζησάββα
Ώρα εξέτασης: 11.00 πμ  Σχεδιαστήριο 4ου  έτους

5. Ονομα φοιτητή/τριας: ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΖΙΝΑΣ
Θέμα: ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ: «Gamespace:Εξερευνώντας τα χωρικά συστήματα του χώρου των videogames»
Τριμελής εξεταστική επιτροπή: Κ.ΑΟυγγρίνης (επιβλέπων) Π. Παρθένιος Σ.Γιανούδης,
Ώρα εξέτασης: 12.00 μμ  κτίριο Κ4 ισόγειο

6. Ονομα φοιτητή/τριας:  ΜΑΡΙΑ ΑΜΑΡΓΙΑΝΙΤΑΚΗ
Θέμα: ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΗΣ  ΕΡΓΑΣΙΑΣ: «Τοπιακή διαμόρφωση του Δημοτικού Κήπου Χανίων»
Τριμελής εξεταστική επιτροπή: Π. Καραμανέα (επιβλέπουσα)Δ.Τσακαλάκης Π. Παρθένιος
Ώρα εξέτασης: 12.00 μμ  Σχεδιαστήριο 1ου  έτους

7. Ονομα φοιτητή/τριας: ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΒΛΑΤΙΤΣΗ
Θέμα: ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ: «Κάνναβος και νέες σχεδισμένες πόλεις.Ο ρόλος του Ορθοκανονικού συστήματος στην οργάνωση του χώρου»
Τριμελής εξεταστική επιτροπή: Δ.Διμέλλη (επιβλέπουσα) Δ.Κανδυλάκης,Α.Κωτσάκη
Ώρα εξέτασης: 12.00 μμ  Σχεδιαστήριο 4ου  έτους

8. Ονομα φοιτητή/τριας: ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΠΕΡΑΘΩΡΑΚΗ
Θέμα:  ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ: «Η ανάπτυξη του τουριστικού φαινομένου σε παραδοσιακά ιστορικά σύνολα .Η διεθνής εμπειρία και η Ελληνική προοπτική»
Τριμελής εξεταστική επιτροπή: Δ.Διμέλλη (επιβλέπουσα) Α.Τζομπανάκης , Π. Παρθένιος
Ώρα εξέτασης: 13.00 μμ  Σχεδιαστήριο 1ου  έτους

9. Ονομα φοιτητή/τριας:, ΑΡΤΕΜΙΣ ΠΑΝΤΕΛΙΔΟΥ
Θέμα: ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΗΣ  ΕΡΓΑΣΙΑΣ: «Ινστιτούτο Τεχνών και Αστικό Πάρκο. Παλιά Πόλη Χανίων»
Τριμελής εξεταστική επιτροπή: Π. Καραμανέα (επιβλέπουσα) Κ.ΑΟυγγρίνης,Δ.Ανδρεαδάκης
Ώρα εξέτασης: 13.00 μμ  Σχεδιαστήριο 2ου  έτους
 

10. Ονομα φοιτητή/τριας: ΝΕΦΕΛΗ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΧΡΙΣΤΙΔΗ
Θέμα: ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ: « Πόλη και παράκτιο μέτωπο ,διαλεκτικές συνδέσεις και εγγενείς αντιθέσεις στις σύγχρονες  πρακτικές, Βαρκελώνη_Ρότερνταμ_Αθήνα. »
Τριμελής εξεταστική επιτροπή: Α.Τζομπανάκης (επιβλέπων) Α-Θ.Βαζάκας,Δ.Διμέλλη
Ώρα εξέτασης: 13.00 μμ  Σχεδιαστήριο 3ου  έτους

11. Ονομα φοιτητή/τριας: ΣΟΦΙΑ-ΝΕΦΕΛΗ ΜΑΤΣΟΥΚΗ ΜΟΣΧΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ
Θέμα: ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ: «Learning from Athens:Για μια απολογία του chaos»
Τριμελής εξεταστική επιτροπή: Α.Κωτσάκη(επιβλέπουσα) Α.Μουτσόπουλος, Σ.Γιαννούδης
Ώρα εξέτασης: 13.00 μμ  Σχεδιαστήριο 4ου  έτους

12. Ονομα φοιτητή/τριας: ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΣΙΟΥΤΣΙΑΣ
Θέμα: ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ: «Η ασθένεια και ο χώρος στο «Μαγικό βουνό» του Thomas Mann»
Τριμελής εξεταστική επιτροπή: Ν.Σκουτέλης(επιβλέπων)Α.Κωτσάκη,Φραγκομιχελάκης
Ώρα εξέτασης: 14.00 μμ  Σχεδιαστήριο 1ου  έτους

13. Ονομα φοιτητή/τριας: ΜΑΡΙΑ-ΛΕΝΑ ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΟΥ  ΧΡΥΣΑΝΘΗ ΤΣΟΥΛΑΚΟΥ
Θέμα: ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΗΣ  ΕΡΓΑΣΙΑΣ: «Ref.Unit.ed Project:Δημιουργώντας προσαρμόσιμες κατασκευές για την φιλοξενία προσφύγων σε αστικά κέντρα ,το παράδειγμα της Πάτρας»
Τριμελής εξεταστική επιτροπή: Π.Παρθένιος (επιβλέπων) Κ.ΑΟυγγρίνης,Κ.Προβιδάκης
Ώρα εξέτασης: 14.00 μμ  Σχεδιαστήριο 2ου  έτους

14.  Ονομα φοιτητή/τριας: ΝΕΦΕΛΗ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΧΡΙΣΤΙΔΗ  ΧΡΥΣΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΝΑ
Θέμα: ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΗΣ  ΕΡΓΑΣΙΑΣ: «Περιπλάνηση στην πόλη. Σημειακές επεμβάσεις στην περιοχή του Κουκακίου. »
Τριμελής εξεταστική επιτροπή: Α.Τζομπανάκης (επιβλέπων) ,Δ.Διμέλλη,Π.Καραμανέα
Ώρα εξέτασης: 14.00 μμ  Σχεδιαστήριο 3ου  έτους

15.  Ονομα φοιτητή/τριας: ΜΑΡΙΑ ΣΩΚΟΥ
Θέμα: ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ: «Εγκαταλελειμμένες λιμενικές ζώνες και το ζήτημα της ανάπλασης τους. Η περίπτωση της Δραπετσώνας»
Τριμελής εξεταστική επιτροπή: Δ.Διμέλλη (επιβλέπουσα) ,Π.Καραμανέα ,Α.Τζομπανάκης
Ώρα εξέτασης: 15.00 μμ  Κ4

16.  Ονομα φοιτητή/τριας: ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ ΣΠΥΡΙΔΑΚΗ
Θέμα: ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΗΣ  ΕΡΓΑΣΙΑΣ: «Μελέτη αποκατάστασης και επανάχρησης Χαμάμ οδού Ζαμπελίου, Χανιά»
Τριμελής εξεταστική επιτροπή: Α.Τζομπανάκης (επιβλέπων),Μ.Σταυρουλάκη,Κ.Προβιδάκης
Ώρα εξέτασης: 15.00 μμ  Σχεδιαστήριο 3ου  έτους

17.  Ονομα φοιτητή/τριας: ΜΑΡΙΑ  ΣΑΛΟΥΣΤΡΟΥ
Θέμα: ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ: «Ο πρωτογενής τομέας παραγωγής ως πολιτιστικός παράγοντας στην συγκρότηση οικισμών της Κρήτης. Ελαιόλαδο και Οίνος. »
Τριμελής εξεταστική επιτροπή: Α.Κωτσάκη(επιβλέπουσα),Δ.Τσακαλάκης, Ν.Σκουτέλης
Ώρα εξέτασης: 15.00 μμ  Σχεδιαστήριο 4ου  έτους


18.  Ονομα φοιτητή/τριας: ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΣΙΟΥΤΣΙΑΣ
Θέμα: ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΗΣ  ΕΡΓΑΣΙΑΣ: «Κέντρο αποκατάστασης στη Ζούρβα Κυδωνίας»
Τριμελής εξεταστική επιτροπή: Ν.Σκουτέλης(επιβλέπων), Δ.Τσακαλάκης, Π.Καραμανέα
Ώρα εξέτασης: 16.00 μμ  Σχεδιαστήριο 1ου  έτους

19.  Ονομα φοιτητή/τριας: ΕΛΠΙΣ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΔΟΥΚΑ
Θέμα: ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ: «Αρκαδικά Ίχνη στο δυτικό τοπίο»
Τριμελής εξεταστική επιτροπή: Α.Κωτσάκη(επιβλέπουσα),Α.Μουτσόπουλος,Π.Καραμανέα
Ώρα εξέτασης: 16.00 μμ  Σχεδιαστήριο 2ου  έτους


20.  Ονομα φοιτητή/τριας: ΑΝΤΩΝΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ
Θέμα: ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΗΣ  ΕΡΓΑΣΙΑΣ: «Πολεοδομική Ανασυγκρότηση και σχεδιασμός περιοχής επέκτασης στον Άγιο Νικόλαο. »
Τριμελής εξεταστική επιτροπή: Δ.Διμέλλη (επιβλέπουσα), Α.Τζομπανάκης, Δ.Χατζησάββα
Ώρα εξέτασης: 16.00 μμ  Σχεδιαστήριο 4ου  έτους

21.  Ονομα φοιτητή/τριας: ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗΣ  ΑΝΔΡΕΔΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
Θέμα: ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΗΣ  ΕΡΓΑΣΙΑΣ: «Προσαρμοστική επανάχρηση: Επανασχεδιάζοντας τα βιομηχανικά κτίρια στο Γαλλιανό φαράγγι Ρεθύμνου. »
Τριμελής εξεταστική επιτροπή: Ν.Σκουτέλης(επιβλέπων), Α.Τζομπανάκης, Α.Κωτσάκη
Ώρα εξέτασης: 17.00 μμ  Σχεδιαστήριο 2ου  έτους

22.  Ονομα φοιτητή/τριας: ΚΑΛΛΙΟΠΗ ΣΠΑΝΑΚΗ
Θέμα: ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΗΣ  ΕΡΓΑΣΙΑΣ: «Between the folds:Μια προσέγγιση  στον σχεδιασμό πτυσσόμενης  κινητικής κατασκευής, βασισμένης στις αρχές μεταβλητότητας του Origami. »
Τριμελής εξεταστική επιτροπή: Σ.Γιαννούδης (επιβλέπων) ,Α-Θ.Βαζάκας ,Κ.ΑΟυγγρίνης
Ώρα εξέτασης: 17.00 μμ  Σχεδιαστήριο 3ου  έτους

23.  Ονομα φοιτητή/τριας: ΚΥΡΙΑΚΟΥΛΑ ΠΕΤΡΑΚΗ
Θέμα: ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ: « Ο χωρικός σχεδιασμός και ο ρόλος του στο φαινόμενο της αστικής διάχυσης .Μαδρίτη,Ρώμη.Αθήνα»
Τριμελής εξεταστική επιτροπή: Δ.Διμέλλη (επιβλέπουσα) ,Π.Καραμανέα ,Α.Τζομπανάκης
Ώρα εξέτασης: 17.00 μμ  Σχεδιαστήριο 4ου  έτους

24.  Ονομα φοιτητή/τριας: ΦΩΤΕΙΝΗ ΘΩΜΑ   ΞΑΝΘΙΠΠΗ-ΜΥΡΤΩ ΜΑΚΡΗ
Θέμα: ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΗΣ  ΕΡΓΑΣΙΑΣ: «Η συν{κατ}οικία της Σπλάντζιας: Αστική παρέμβαση και κοινωνική κατοίκηση.»
Τριμελής εξεταστική επιτροπή: Α.Τζομπανάκης (επιβλέπων) ), Δ.Τσακαλάκης, Π.Καραμανέα
Ώρα εξέτασης: 18.00 μμ  Σχεδιαστήριο 2ου  έτους

25.  Ονομα φοιτητή/τριας: ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΝΑΚΗΣ
Θέμα: ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΗΣ  ΕΡΓΑΣΙΑΣ: «Κτίριο πολλαπλών χρήσεων στο λιμάνι του Πειραιά.»
Τριμελής εξεταστική επιτροπή: Ν.Σκουτέλης(επιβλέπων), Δ.Τσακαλάκης, Α-Θ.Βαζάκας
Ώρα εξέτασης: 18.00 μμ  Σχεδιαστήριο 3ου  έτους

26.  Ονομα φοιτητή/τριας: ΕΛΕΝΗ ΙΩΑΝΝΟΥ
Θέμα: ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ: «Οι πλατείες ως τόπος διεξαγωγής της δημόσιας ζωής»
Τριμελής εξεταστική επιτροπή: Δ.Διμέλλη (επιβλέπουσα) , Δ.Τσακαλάκης ,Α.Τζομπανάκης
Ώρα εξέτασης: 19.00 μμ  Κ4

27.  Ονομα φοιτητή/τριας: ΜΑΡΙΑ ΜΑΥΡΟΓΕΝΗ  ΣΤΑΥΡΙΔΗ ΔΑΦΝΗ
Θέμα: ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΗΣ  ΕΡΓΑΣΙΑΣ: «Αποκατάσταση και αξιοποίηση του Ενετικού Νεωρίου στα Γουβιά της Κέρκυρας»
Τριμελής εξεταστική επιτροπή: Ν.Σκουτέλης(επιβλέπων), Α.Τζομπανάκης, Π.Παρθένιος
Ώρα εξέτασης: 19.00 μμ  Σχεδιαστήριο 3ου  έτους

© Πολυτεχνείο Κρήτης 2016